Carl Malmsten Skedblad stolar sommar

474420

CARL MALMSTEN, "Skedblad", stolar, 1 par, brunlaserad massiv furu, formgivna 1931, brännmärkta med CM-monogrammet, höjd ca 90, sitthöjd 44 cm

Slitage, märken/repor, något ostadiga

Möbler, Stolar, Specialauktion

Hylla 10

Budhistorik (3 bud)

3370716
5 400
3377004
5 200
3370716

Slutpris SEK:
5 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer