Ring guld 1800-tal

474400

RING, 18 k guld, graverad blomdekor, kartusch med gravyr: Minne, 1800-tal, mästar- och årsstämplar otydliga, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 2,4 g

Invändigt med repor, slitage

Guld/Smycken

Ring guld 1800-tal

Budhistorik (1 bud)

3378828
2017-07-17 19:12:07
600

2017-07-22 kl 20:21
Slutpris SEK:
600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer