Ring med diamanter

473942

RING, 18 k guld, 2 gammalslipade diamanter samt dekor av 8 diamanter med rosenslipning, spår av svart emalj, 1800-talets andra hälft, ringskena stämplad Stockholm 1911, ringstorlek ca 19 mm, total vikt ca 4,1 g

Stenar med hack, omarbetad, spår av lödning

Guld/Smycken

Ring med diamanter

Budhistorik (6 bud)
3376679
2 400
3374221
3376678
3374221
3372554

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer