Sideboard

473567

SIDEBOARD, 1900-talets första hälft, för förvaring av grafik, med tre lådor i sargen, samt 11 st kasetter, valnötsfanér, höjd ca 83, 200x50 cm

PROVENIENS: Konstsamlaren Carl-Erik Schlyter

Slitage, bortfall på skivkant, kasetter med skador

Möbler, Skåp, byråer

Rum 12

Sideboard

Budhistorik (1 bud)

3368564
2017-07-09 19:01:12

2017-07-12 kl 20:48
Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer