Matbord 1800-tal

473322

MATBORD, 1800-talets slut, gråmålat, svarvade ben, höjd 75, diameter 135, 5 iläggsskivor ā 50 cm vardera

Senare bemålat senare iläggsskivor, lagning, ett ben med skada

Möbler, Matbord

Rum 16

Matbord 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
3370326
1 900
3368768
1 800
3368767
1 700
3368766
1 600
3368765

Slutpris SEK:
1 900
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer