Skål England kinesisk dekor

473208

SKÅL, 1900-talets början, "Cetem ware", England, kinesiserande handmålad dekor, höjd 8, diametr 26 cm

Botten med krackelyr

Keramik/Porslin

Monter 28

Skål England kinesisk dekor

Budhistorik (4 bud)

3371373
450
3367665
3361284
3360960

Slutpris SEK:
450
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer