Wilhelm von Gegerfelt gouache

472433

WILHELM von GEGERFELT (1844-1920): Motiv från Venedig, signerad W v Gegerfelt, akvarell, ca 49x37 cm

Hörn/långsida med ytskador, vikveck, sannolikt upplimmad

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 32

Wilhelm von Gegerfelt gouache

Budhistorik (6 bud)
3368284
3367849
3366174
3365806
650
3359021
600

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer