Design Inger Persson Modern vardagsvara

469278

INGER PERSSON, tekanna med lock, flaska, signerade IP resp I Persson, HERTHA BENGTSSON, tekanna, "Blå Eld", STIG LINDBERG, 5 assietter, "Berså", Rörstrand, medföljande tekopp med fat "Zebra" samt flaska Percy Gefle, uppläggningsfat "Gourmet" Gustavsberg samt äggkoppar i plast "Jonas" design Per Bjelwing, tekannornas höjd 15-18 cm

Slitage, assietter med smärre dekorbortfall

Keramik/Porslin, Design, Specialauktion

Monter 27

Budhistorik (22 bud)
3364863
2 600
3362441
2 400
3362377
3362440
3362377
1 800

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.