Karin Parrow

433641

KARIN PARROW (1900-1986): Flickor på stig, signerad Karin Parrow, daterad sommaren 1943, olja på pannå, 49x63 cm, enligt uppgift motiv från Marstrand, bakom badhuset.

Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer

Geijersgatan 14, Göteborg

Karin Parrow

Budhistorik (18 bud)
3289199
8 800
3289197
8 600
3289192
8 400
3289143
8 200
3289191
8 200

Slutpris SEK:
8 800
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 250 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer