James Coignard Fransk konst

434208

JAMES COIGNARD (Frankrike, 1925-2008):
Tension jaune en AB, signerad J. Coignard, blandteknik på duk, 65 x 54 cm.
Signed. Mixed media on canvas.
PROVENIENS: Roxensteins Konsthandel, Helsingborg 1989

Konst, Modernt måleri, Specialauktion

Rum 2

James Coignard Fransk konst

Budhistorik (11 bud)
3093615
10 500
3093618
10 500
3093615
10 000
3093611
9 800
3079224
9 600

Slutpris SEK:
10 500
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer