Vas Friberg

435145

BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg, 1960-tal, stengods, harpälsglasyr i gula toner, signerad Friberg samt Gustavsbergs Studiohand, årsbokstav E (1963), höjd 21 cm, diameter ca 21 cm

Smärre slitage, fläckar

Keramik/Porslin, Design

Vas Friberg

Budhistorik (6 bud)
3025713
6 200
3021853
6 000
3021851
5 000
3020231
4 200
3017777

Slutpris SEK:
6 200
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer