Vas Friberg

435145

BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg, 1960-tal, stengods, harpälsglasyr i gula toner, signerad Friberg samt Gustavsbergs Studiohand, årsbokstav E (1963), höjd 21 cm, diameter ca 21 cm

Smärre slitage, fläckar

Keramik/Porslin, Design

Vas Friberg

Budhistorik (6 bud)
3025713
6 200
3021853
6 000
3021851
5 000
3020231
4 200
3017777

Slutpris SEK:
6 200
626 EUR, 743 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.