Skrin Kina

434776

SKRIN, trä samt papier marché, Kina, 1900-talets första hälft, dekor av parställda drakar vid den brinnande pärlan i guld mot svart botten, beslag i mässing, längd ca 28 cm, höjd ca 10 cm

Krackeleringar

Orientaliskt, Konsthantverk, Diverse

Skrin Kina

Budhistorik (5 bud)
3025134
500
3020115
450
3013163
3013068
3011897

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.