Skrin Kina

434776

SKRIN, trä samt papier marché, Kina, 1900-talets första hälft, dekor av parställda drakar vid den brinnande pärlan i guld mot svart botten, beslag i mässing, längd ca 28 cm, höjd ca 10 cm

Krackeleringar

Orientaliskt, Konsthantverk, Diverse

Skrin Kina

Budhistorik (5 bud)
3025134
500
3020115
450
3013163
3013068
3011897

Slutpris SEK:
500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer