Konsolbord Empire 1800-tal

434313

KONSOLBORD, 1800-talets början, empire, delvis träskuren dekor, pastellage, förgyllt samt bronserat, vit marmorskiva, sargen med dekor av fascesstav samt pärlbård, benställning i form av bevingat fabeldjur, höjd ca 81, 76x36 cm

Sprickor, lagningar, senare bronsering

Möbler, Övriga möbler

Rum 21

Konsolbord Empire 1800-tal

Budhistorik (39 bud)
3028663
31 000
3028661
30 000
3028660
29 000
3028658
28 000
3028656
27 000

Slutpris SEK:
31 000
3 128 EUR, 3 714 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.