Konsolbord Empire 1800-tal

434313

KONSOLBORD, 1800-talets början, empire, delvis träskuren dekor, pastellage, förgyllt samt bronserat, vit marmorskiva, sargen med dekor av fascesstav samt pärlbård, benställning i form av bevingat fabeldjur, höjd ca 81, 76x36 cm

Sprickor, lagningar, senare bronsering

Möbler, Övriga möbler

Rum 21

Konsolbord Empire 1800-tal

Budhistorik (39 bud)
3028663
31 000
3028661
30 000
3028660
29 000
3028658
28 000
3028656
27 000

Slutpris SEK:
31 000
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer