Bergerer 1 par

434251

BERGÈRER 1 par, Louis XVI-stil, omkring 1900, förgylld och skuren dekor, sitthöjd 47, rygghöjd 110 cm

PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm

Slitage

Rum 22

Bergerer 1 par

Budhistorik (21 bud)
3018845
8 200
3018849
8 000
3018845
7 800
3018844
7 600
3018844
7 200

Slutpris SEK:
8 200
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer