Vas kopp askar fat i porslin

434242

VAS, KOPP med fat, ASKAR med lock, FAT på fot, 5 dlr, porslin, Kina, 18/1900-tal, varierande dekor av figurscener och blommor i emaljfärger, vasens höjd ca 17 cm

Koppen med spricka, nagg

Orientaliskt, Porslin

Vas kopp askar fat i porslin

Budhistorik (52 bud)
3019436
13 000
3019133
12 500
3018956
12 000
3018956
11 500
3018604
11 000

Slutpris SEK:
13 000
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer