Vaser i par Kina

434238

VASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, delvis glasrerade, dekor av blommor och fåglar i underglasyrblått, höjd ca 18 cm

Slitage, missfärgningar

Orientaliskt, Porslin

Vaser i par Kina

Budhistorik (7 bud)
3016632
3019130
3016632
950
3018677
900
3016632

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer