Skål Kina

434222

SKÅL, oval veckad form, 1900-talets första hälft, Kina, stämplad i botten, figural dekor med muffelfärger, höjd ca 6,5 samt längd 17 cm

Orientaliskt, Porslin

Skål Kina

Budhistorik (9 bud)
3016576
700
3013948
650
3016575
600
3013948
550
3016574
500

Slutpris SEK:
700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer