Tallrikar Meissen

434172

MEISSEN, tallrikar, 5 st, porslin, Marcolinis märke, med målad polykrom dekor av sachisk blomst, diameter 24 cm

Lagningar, skador

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Monter 22

Tallrikar Meissen

Budhistorik (19 bud)
3018126
2 400
3018686
3018126
1 300
3018181
3018126

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer