Carl Eldh skulptur gips Ansgar

434074

CARL ELDH (1873-1954): "Ansgar", signerad C. J. Eldh och daterad 1930, gips, höjd ca 50 cm

Nagg, skador på händerna

Konst, Skulpturer

Budhistorik (9 bud)
3009323
700
3009319
650
3009306
600
3008707
550
3006328
500

Slutpris SEK:
700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer