Matsalsbord Leon Ellström 1901

434067

MATSALSBORD, nyrenässans, bonad ek, bordsskiva med pärlspikad skinninläggning, underrede med skuren dekor, svarvade ben, 9 st lådor i sargen, höjd 80, 300 x 150 cm, brännmärkt Leon Ellström, Stockholm 1901, nycklar medföljer

Slitage, ställvis grövre, 2 lådor defekta, repad skinninläggning samt midre skador på ben

Rum 5

Budhistorik (33 bud)
3019728
15 000
3019733
14 500
3019728
14 000
3019726
13 500
3019698
13 000

Slutpris SEK:
15 000
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer