Wilhelm Kåge servis

434049

WILHELM KÅGE, "modell 2457", servis, ca 84 dlr, porslin, Gustavsberg, i produktion ca 1930-50-tal, bestående av: 24 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 24 förrättstallrikar, 11 assietter, 1+1+1+1 uppläggningsfat, 2+1 kannor, terrin, såsskål, 2+1+1 uppläggningsskålar

Enstaka mindre nagg förekommer.

Keramik/Porslin

Monter 20

Wilhelm Kåge servis

Budhistorik (5 bud)
3017555
3015919
1 900
3010582
1 800
3006402
3005536

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer