Lodregulator

434000

LODREGULATOR, 1800-talets slut, nyrenässans, valnöt, skuren samt delvis svärtad dekor, emaljerad urtavla med romerska siffror, höjd ca 125 cm, pendel samt nyckel medföljer

Slitage, smärre avslag

Klockor/Ur

Rum 14

Lodregulator

Budhistorik (20 bud)
3016683
1 800
3013244
1 700
3016112
1 700
3013244
1 600
3015491

Slutpris SEK:
1 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer