Rörstrand

433992

RÖRSTRAND, matservis, 58 dlr., porslin, 1900-talets mitt, konturerat brätte, dekor av bård i guld, bestående av 12 flata mattallrikar, 12 djupa mattallrikar, 18 förrättstallrikar, 11 assietter, tillbringare, såssnipa, 3 uppläggningsfat, skål, saladiere, mattallrikens diameter ca 25 cm

Enstaka nagg kan förekomma

Keramik/Porslin

Rörstrand

Budhistorik (15 bud)
3017896
3017893
3017895
3017893
950
3017892
900

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer