Kaffeservis Empire

433991

KAFFESERVIS, 7 dlr., porslin, Frankrike, 1800-talets början, empire, stiliserad blomsterdekor i gredelin, detaljer i guld, bestående av: kaffekanna samt 6 kaffekoppar med fat, diameter ca 6-13 cm

Slitage, smärre nagg, kaffekannans hänkel lagad

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Kaffeservis Empire

Budhistorik (21 bud)
3017334
2 600
3017330
2 400
3017323
3017328
3017323
1 900

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.