Salongsgrupp i gustaviansk stil

433941

SALONGSGRUPP, 5 delar, gustaviansk stil, förgylld, delvis skuren dekor, 1900-talets första hälft, bestående av soffa, två fåtöljer, två stolar, soffans bredd ca 207, sitthöjd 48 cm

Slitage

Möbler, Soffgrupper

Rum 12

Budhistorik (30 bud)
3017075
16 000
3016750
15 500
3017071
15 000
3016750
12 500
3016829
12 000

Slutpris SEK:
16 000
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer