Wilhelm Kåge

433858

WILHELM KÅGE (1889-1960): Porträtt, delvis signerade, teckningar och träsnitt, 5+1 st samramade, varierande mått, även porträtt av Wilhelm Kåge tecknad av
IVAN HOFLUND (1887-1948), rammått 60x75 cm

Skador

Konst, Teckningar

Wilhelm Kåge
Budhistorik (8 bud)
3015297
650
3015296
600
3008930
550
3005720
500
3008929
450

Slutpris SEK:
650
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer