Figurgrupp 1800-tal

433855

FIGURGRUPP, 1800-tal, man och kvinna i bemålat lergods/massa, monterad på träsockel, rörliga "huvuden", mannen med rörlig arm, höjd ca 17 cm

Skador, lagningar, saknar attribut

Diverse, Samlarobjekt, Leksaker

Figurgrupp 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
3015360
3015359
1 400
3015358
1 300
3015357
3015356

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer