Klassisk byrå i senbarock

433786

BYRÅ med uppsats, senbarock, fanerad med olika träslag, bl a valnötsrot, balusterformade ben, höjd ca 101 med uppsats, 107x63 cm

Möjligtvis senare beslag på skrivskivan, senare lås, nyckel saknas till uppsatsen, fanérlagningar, ytskador

Ändringar/tillägg
nyckel till lådorna finns att hämta i Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 19

Klassisk byrå i senbarock

Budhistorik (7 bud)
3016117
8 000
3016109
7 600
3016054
7 000
3006864
5 600
3006863
5 000

Slutpris SEK:
8 000
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer