Imari samt underglasyrblått

433562

SKÅL, BOJAN, TALLRIKAR, ASSIETTER, 8 dlr., porslin, Kina samt Japan, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått samt järnoxid, diameter ca 11-22 cm

Skålen med lagningar, en tallrik med spricka, assietterna med sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 16

Imari samt underglasyrblått

Budhistorik (26 bud)
3013452
1 900
3013297
1 800
3013238
1 700
3012963
1 600
3012894

Slutpris SEK:
1 900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer