Evald Nielsen hummergafflar 6 st silver

433535

EVALD NIELSEN (1879-1958), hummergafflar, 6 st, silver, jugend, design. No 16, längd ca 18,5 cm, dekor av stiliserade blommor, vikt ca 228 g

Mindre repor, monogramgravyr

Silver, Silverbestick

Monter 12

Budhistorik (7 bud)
3005311
2 600
3005612
2 400
3005311
3002908
3002908
1 400

Slutpris SEK:
2 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer