Goebel Hummel

433505

GOEBEL, "Hummel", figuiner, 4 st., 1900-talets andra hälft, flintgods, polykromt bemålade, höjd ca 9-12 cm

Nagg, pojken på äppelgren med lagning

Keramik/Porslin

Monter 12

Goebel Hummel

Budhistorik (5 bud)
3012182
500
3011773
450
3010642
3003412
3003069

Slutpris SEK:
500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer