A. Deline oljemålning

433455

A. DELINE(omkring 1900): Arabiska ryttare på slagfält, signerad A. Deline, olja på duk, 40x60 cm

Ramskador

Konst, Äldre måleri

Rum 6

A. Deline oljemålning

Budhistorik (11 bud)
3010156
4 200
3010155
3010154
3 800
3008682
3 600
3007828
2 600

Slutpris SEK:
4 200
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer