Calle Örnemark träskulptur

433424

CALLE ÖRNEMARK (1933-2015): Hand med fickur, monogramsignerad CÖ -69, bemålat och skulpterat trä, ca 90x103 cm.

Smärre slitage, torrsprickor

Konst, Skulpturer

Rum 8

Calle Örnemark träskulptur

Budhistorik (20 bud)
3012069
3 200
3009148
3012049
2 800
3009148
2 600
3012048
2 400

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer