Halvalliansring 18 k vitguld 9 briljanter

433371

HALVALLIANSRING, 18 k vitguld, 9 briljanter totalt ca 1,53 ct, kvalité ca Tcr(I)/SI1-VS2, ringstorlek ca 18 mm, Hans Strömdahl, Stockholm 2000, vikt ca 6,1 g

Bruksslitage, fåtal repor

Guld/Smycken, Ringar

Monter 20

Budhistorik (23 bud)
3014148
10 000
3014140
9 800
3014140
9 600
3014139
9 200
3014054
9 000

Slutpris SEK:
10 000
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer