Nils Emil Lundström vas

433234

NILS EMIL LUNDSTRÖM, vas, Rörstrand 1900-talets början, porslin, dekor av irisar. underglasyrfärgerna rosa och blått mot svagt blåtonad fond, reliefdekor med trollsländor, signerad Rörstrand NL , höjd 32 cm

Keramik/Porslin, Design

Nils Emil Lundström  vas

Budhistorik (14 bud)
3009314
3 400
3008104
3 200
3008104
3007966
2 800
3007310
2 600

Slutpris SEK:
3 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer