Soffa Grand Hotel Saltsjöbaden

433215

SOFFA, sekelskiftet 1900, rokokostil, bemålad, förgylld dekor, soffans längd 184 cm
PROVENIENS: Grand Hotel Saltsjöbaden, bär numrering

Slitage, färgbortfall

Rum 2

Budhistorik (3 bud)

3006109
3006107
650
2999524
600

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer