Folke Berlinde oljemålningar

433084

FOLKE BERLINDE (1887-1974): 2 st, Stadsmotiv från bl a Espalion i Frankrike, signerade och daterade -46 och -53, den ena med dedikation, olja på pannå, ca 49x32 resp. 33x25 cm

Fack 2

Folke Berlinde oljemålningar

Budhistorik (1 bud)

3007297
2017-01-13 15:12:00

2017-01-13 kl 15:24
Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer