Servis Meissen

433073

SERVIS, 23 delar, Meissen, 1900-tal, lökmönstret i blåvitt, bestående av 8 tekoppar med fat, kaffekanna, 6 uppläggningsfat, skål med gallerkant, såssnipa, mjölkkanna, 2 vaser, gräddkanna, sockerskål med lock, cremekopp

Ett fat med lagning, delvis andrasortering

Keramik/Porslin

Servis Meissen

Budhistorik (10 bud)
3007499
3 800
3004649
3 600
3000988
3 400
2999840
3 200
2999758

Slutpris SEK:
3 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer