Tapio Wirkkala fat sterling silver

432980

TAPIO WIRKKALA, fat, sterling silver, modell 134, hamrad dekor med virvelåsar, signerat TW, Kultakeskus Oy, 1972, vikt ca 508 g, höjd ca 3,7, Ø 29 cm

Slitage, repor

Silver

Monter 6

Budhistorik (14 bud)
3004748
6 800
3006035
6 600
3004748
6 400
3005947
6 200
3004748
5 400

Slutpris SEK:
6 800
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer