Henry Moore litografi

432976

HENRY MOORE (1898-1986): Mexican Mask, 1976, signerad och numrerad Moore 63/100, editerad av Georges Visat, Paris, från portföljen Bonjour Max Ernst, litografi, bildmått ca 23,5x20, bladmått ca 65x50 cm, oramad

LITTERATUR: Cramer 342

Rum 9, Vagga 3

Henry Moore litografi
Budhistorik (11 bud)
3003624
2 400
3003018
3000155
3003017
1 900
3000155
1 800

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer