Smörask med lock porfyr

432837

SMÖRASK med lock, porfyr, Karl Johan, 1800-talets första hälft, rund, fasetterad, locket med vridna fasetter och kulformad knopp, höjd 10, diameter 13 cm

Obetydliga nagg

Diverse

Monter 5

Smörask med lock porfyr

Budhistorik (10 bud)
3004913
12 000
3003947
9 000
3003946
8 800
3003937
8 200
3003466
8 000

Slutpris SEK:
12 000
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer