Byrå med marmorskiva i Carl Diedrik Fick´s art

432825

BYRÅ med marmorskiva, 1700-talets slut, sengustavianskt stockholmsarbete i Carl Diedrik Fick´s art, 3 lådig, fanerat i mahogny, stenskiva i carraramarmor, tandsnittsdekor, nyckelbussningar i ben, höjd 80, 92x44,5 cm, nyckel finns

Senare stenskiva

Rum 4

Budhistorik (45 bud)
3005246
21 000
3005245
20 000
3005242
19 500
3005232
19 000
3005228
18 500

Slutpris SEK:
21 000
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer