Prakturnor Dresden

432799

PRAKTURNOR, 1 par, med lock och sockel, Dresden 1900-tal, porslin, modellerad polykrom dekor av putti och blommor samt målad dekor av figurer och blommor, märkt Dresden, höjd ca 72 cm

enstaka nagg

Keramik/Porslin

Kundcenter

Prakturnor Dresden

Budhistorik (22 bud)
3004721
23 000
3004717
22 000
3003028
21 000
3004716
21 000
3003028
20 000

Slutpris SEK:
23 000
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer