Tor Hörlin olja

432776

TOR HÖRLIN (1899-1985): Sommarlandskap. signerad Tor Hörlin, olja på duk, ca 54x65 cm

UTSTÄLLD: Vårutställingen Nationalmuseum 19??,
Kunstmuseet Köpenhamn, Nutida Svensk konst 1942

Fack 25

Tor Hörlin olja

Budhistorik (14 bud)
3004455
900
3003037
850
3001413
3001352
750
2998312
700

Slutpris SEK:
900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer