Johan II Till Pojke med blommor i hand

432723

JOHAN II TILL (Österrike 1827-1894): Pojke med blommor i hand, signerad och daterad Till Joh. 1853, olja på pannå, 29,5x37 cm

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (13 bud)
3003657
9 000
3003655
8 200
2998839
7 600
2998837
7 400
2996142
7 200

Slutpris SEK:
9 000
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer