Spegel Firma Svenskt Tenn

430005

SVENSKT TENN, "Solspegel", förgyllt trä, diameter ca 51 cm
HISTORIK: Möjligen formgiven av Estrid Ericsson.Inköpt på Svenskt Tenn, ej längre i produktion.

Smärre äldre lagning

Speglar, Design

Rum 20

Spegel Firma Svenskt Tenn

Budhistorik (34 bud)
3028313
11 000
3028303
10 500
3028303
10 000
3028312
9 800
3028303
9 600

Slutpris SEK:
11 000
1 110 EUR, 1 318 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.