Spegel Firma Svenskt Tenn

430005

SVENSKT TENN, "Solspegel", förgyllt trä, diameter ca 51 cm
HISTORIK: Möjligen formgiven av Estrid Ericsson.Inköpt på Svenskt Tenn, ej längre i produktion.

Smärre äldre lagning

Speglar, Design

Rum 20

Spegel Firma Svenskt Tenn

Budhistorik (34 bud)
3028313
11 000
3028303
10 500
3028303
10 000
3028312
9 800
3028303
9 600

Slutpris SEK:
11 000
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer