Svensk sabel modell 1893

429813

SABEL, svensk, modell 1893, för manskap vid kavalleri, ink. balja i stål, stämplad Svalling, längd med balja ca 113 cm

Visst slitage

Vapen/Medaljer

Monter 5

Svensk sabel modell 1893

Budhistorik (20 bud)
2976874
1 900
2976872
1 800
2976843
1 700
2976757
1 600
2976840
1 600

Slutpris SEK:
1 900
182 EUR, 214 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.