Industristol med bord Edvard Lundquist

417672

EDVARD LUNDQUIST, Odelberg-Olsen, arbetsstol samt ritbord, 1940-tal, industridesign, bemålat stål, bord med riktbar skiva, multijusterbar fot på stolen

Bruksslitage, senare bemålning

Möbler, Design

Rum 3

Budhistorik (30 bud)
2863037
3 600
2863036
3 400
2863027
3 200
2863020
2863026
2 800

Slutpris SEK:
3 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 305 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer