Flintlåsgevär

400001

FLINTLÅSGEVÄR, preussiskt, 1700-talets slut, låset märkt Potzdam, längd 138 cm, bojonett medföljer

slitage, mindre skador

Vapen/Medaljer

Geijersgatan 14, Göteborg

Flintlåsgevär

Budhistorik (27 bud)
2707737
2 800
2707735
2 600
2707731
2 400
2707721
2707728

Slutpris SEK:
2 800
294 EUR, 364 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.