Japan Imari

399909

FAT, 4 st., porslin, Japan, 1900-tal, Imari samt underglasyrblått, varierande dekor, diameter 21-30 cm

Ett av de mindre faten med kantnagg, smärre slitage.

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Japan Imari

Budhistorik (4 bud)

2692041
450
2691671
2691671
2685511

Slutpris SEK:
450
47 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.